rafalandreas.pl

Dlaczego warto pomagac

Dlaczego warto pomagac

"Konsekwencje incydentu terrorystycznego z użyciem pojemnik będzie głęboka," mówi Robert Bonner, komisarz z Ceł i Ochrony Granic. "Nie ma praktycznie żadnych zabezpieczeń, co jest teraz podstawowym systemem transportu globalnego handlu. Jeśli terroryści wykorzystali kontenerów morskich do ukrycia broni masowego rażenia i zdetonował je po przybyciu do portu, wpływ na światowy handel i gospodarkę światową będzie natychmiastowe i katastrofalne. wpłynęłoby Wszystkie narody. Nie kontenerowców będzie dopuszczona do rozładunku w portach USA po takim wydarzeniu. "

Amerykański Departament Transportu szacuje, że urządzenie jądrowe o wielkości jednego spadła na Hiroszimę w czasie II wojny światowej (około 17 kiloton) zdetonowana na dużej amerykańskiej portu zabije między 50.000 do jednego miliona Amerykanów i zniszczyć między porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych $ 150 miliardów $ 700 mld bogactwa poprzez bezpośrednie straty materialne i handlu. Koszty pośrednie mogą dodać kolejne $ +1,5 bilionów rachunku. To sugeruje, że bomba jądrowa wyruszył w porcie Los Angeles czy Nowy Jork / Newark portu uderzy gospodarki z około $ 2 bln strat, poza kosztem ofiar śmiertelnych. Dla porównania, 9/11 katastrofy uważa się, że kosztować Stany Zjednoczone O mld $ 500 mm. Jak by reszta świata reagują? Wiele osób uważa, handel międzynarodowy będzie całkowicie zamknięty. Ogólnoświatowej recesji może również spowodować.

Nawet scenariusze, które nie pociągają za sobą eksplozję urządzenia byłoby niemal katastrofalne szanowanym New York firma doradztwa strategicznego (Booz Allen Hamilton) przeprowadzili "Port Bezpieczeństwo War Game" ćwiczenia, aby spróbować oszacować finansowe skutki zamknięcia systemów transportowych. W grze uczestnicy zaprezentowano odkryciu parę "brudnych bomb" (brudna bomba nie jest prawdziwe urządzenie jądrowe, ale materiał, a radioaktywne zmieszane z konwencjonalnymi wybuchowych przeznaczonych do rozpowszechniania detrytusu jądrowy na dużej, zamieszkałego obszaru) w Los Angeles i Minneapolis.

- autor artykułu