rafalandreas.pl

Leczenie ziolami - czy jest skuteczne

Leczenie ziolami - czy jest skuteczne

Czy kiedykolwiek myślałeś o ryzyku stosowania leku, gdy siedzisz w fotelu fryzjerskim, gdy Twoje włosy jest pokryty substancją chemiczną farbowania włosów? W tej chwili szacuje się, że ponad 1/3 kobiet powyżej 18 roku życia, a około 10 procent mężczyzn w wieku powyżej 40 użyć jakiś rodzaj chemicznego farbowania włosów.

Konwencjonalne trwałych farb do włosów, aby teraz się około 80 procent całego rynku kolorów włosów. Składają się one z bezbarwnego barwnik "pośrednie" (aromatyczne aminy) i barwnik "sprzęgaczy". Gdy składnik aktywny - albo nadtlenek wodoru i amoniak jest dodawany, związki pośrednie i łączniki reagują ze sobą tworząc cząsteczki pigmentu. Ciemniejsze odcienie wymagają wyższych stężeń półproduktów.

Leczenie ziolami - czy jest skuteczne

Ogólnie ponad 5000 różnych substancji chemicznych stosowanych w produktach do farbowania włosów. Wśród nich: aminy aromatyczne - podejrzewa się, że powoduje raka, często wywoływać alergie (toluilenu diaminę, phenylendiamine: "Deweloperzy"), picramate sodu: "Kolor wzmocnieniem"); amoniaku (sprawia, że ??zewnętrzna warstwa puchnąć podkreśla włosy); Nadtlenek wodoru (rozjaśniania); rezorcyna (łączy się z cząsteczkami deweloperskiej, określając tym samym kolorze, może wywołać reakcje alergiczne); barwników azowych (CI 11680 do 40215 CI); glykols polietylenowy (PEG; może kosiarka bębnowa sprawić, że skóra jest bardziej przepuszczalna dla substancji obcych); ftalan dietylu (DEP); syntetyczne substancje zapachowe, które często wywołują alergie

Leczenie ziolami - czy jest skuteczne

Niektóre z substancji chemicznej są okazały się rakotwórcze. Chemicznego farbowania włosów zostały powiązane z szeregiem nowotworów, w tym nowotworów sutka, jajnika, pęcherza moczowego i mózgu, białaczki. To jest nie tylko raka, że ??ludzie są zaniepokojeni - alergia na zawartość barwników włosy stają się coraz bardziej powszechne i mogą prowadzić do fatalnych wynikach.

http://ocdlastudentow.pl/co-to-oc/
- autor artykułu