rafalandreas.pl

Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat

Wiele osób zgłasza się do nas w sprawie wolontariatu, ponieważ ludzie potrzebują często praktyki, na przykład w przypadku pielęgniarek, a każdy staż się liczy. Niestety jeśli ktoś idzie wyłącznie dlatego, że potrzebuje zaliczenia stażu, na ogół nie jest przyjmowany. Nie dlatego, że się nie nadaje, tylko dlatego, że do tej pracy potrzebne są osoby bardzo cierpliwe i wyczulone na ludzką krzywdę.http:/www.bratbud.szczecin.pl Nie może być sytuacji, jaka była już niejednokrotnie, że gdy dziecko umiera, to rodziców traktuje się jak zło konieczne i wygania z pokoju, bo trzeba zrobić miejsce na inne dziecko.

Wolontariat

Jest to oczywiście prawda, jednak właściwe pożegnanie z dzieckiem jest ubezpieczenie dla młodych ważniejsze niż miejsce dla kolejnego dziecka. Nie wolno zapominać, że dziecko chore czy nie musi być otoczone miłością a po jego odejściu rodzice muszą być potraktowani właściwie. To informacje z placówek, w których nasi wolontariusze pracują, dlatego zanim się w ogóle zdecydujemy na przyjęcie takiej osoby, musimy być pewni, że nie chodzi wyłącznie o zaliczenie stażu. Nie może być sytuacji, gdy wolontariusz jest złośliwy czy bez żadnych uczuć wyższych, ponieważ nie dostaje wynagrodzenia za swoją pracę. Wszyscy wiedzą na jakich zasadach istnieje wolontariat i jeśli ktoś trafi do takiego miejsca, nie może się wyżywać na dzieciach czy rodzicach tylko dlatego, że taka osoba wolałaby otrzymywać pieniądze. Wybór jest też inny. Niekoniecznie trzeba być wolontariuszem.

Nie jest prawdą, że wolontariusze są wszyscy przyjmowani, ponieważ do każdego miejsca oprócz chęci pracy, trzeba mieć właściwą wrażliwość i ogromne serce.

porównanie polis oc
- autor artykułu